Достапни линкови

Македонија ја нема на листата 100 земји за добар живот на Њузвик


Словенија е на 24 а Хрватска на 28 то место како добро место за живеење, според листата на американскиот неделник Њузвик. На листата од 100 земји за кои е испитуван квалитетот на живеењето ги нема Македонија, Србија, Босна и Херцеговина, додека Албанија е на 57 то место на Њузвик.
XS
SM
MD
LG