Достапни линкови

Кошарка: Македонија ја победи Украина


Македонската кошаркарска репрезентација синоќа во салата Борис Трајковски во Скопје ја совлада селекцијата на Украина со 71:55, во рамките на квалификациите за европското првенство. Во квалификациската група Македонија е втора со еден пораз и тоа од првопласираната Велика Британија, која досега нема загубено.
XS
SM
MD
LG