Достапни линкови

Времето и натаму сончево и топло


Времето денеска ќе биде претежно сончево и топло. Утринската температура се движи од 12 до 20, а дневната ќе биде од 31 до 38 степени.
Во Скопје и околината ќе преовладува сончево и тивко време. Утринската температура се спушти до 18, а дневната ќе се искачи до 36 степени.
XS
SM
MD
LG