Достапни линкови

Експлозија во Русија, 10 повредени


Намалку 10 луѓе се повредени во експлозија во рускиот град Пјатигорск . Се уште не е јасно што ја предизвикало експлозијата во една кафеана во градот кој се наоѓа во јужна Русија Руските новински агенции велат дека експлозијата ги тресела излозите на продавниците и прозорите на автомобилите на радиус од 200 метри од кафеаната.
XS
SM
MD
LG