Достапни линкови

Либан:Палестинците ќе може да работат во сите професии


Либанскиот парламент денеска усвои закон со кој им се овозможува на палестинските бегалци во таа земја, да работат каква професија сакаат, пренесуваат либанските новински агенции. Во Либан сега има околу 400 илјади палестински бегалци, на кои досега им беше забрането да работат многу работи, освен физички како послуга во куќите или како градежни работници.
XS
SM
MD
LG