Достапни линкови

Путин:визно олеснување ако Русија биде домаќин на Мундијалот


Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека Русија ќе ги укине визите за сите учесници на Светското првенство во фудбал, ако земјата биде домаќин на еден од Мундијалите во 2018-та или во 2022-та година. Путин изјавата ја даде на состанокот со делегацијата на ФИФА која е во земјата да изврши инспекција на стадионите. Освен Русија уште 8 кандидати се пријавени за организатори на Светското првенство.
XS
SM
MD
LG