Достапни линкови

Се урна ирански воен авион, двајца пилоти повредени


Ирански воен авион се урнал во близина на нуклеарната постројка во Бушер, во јужен Иран, при што биле повредени двајцата пилоти. Според полу-официјалната агенција Мер, пилотите успешно се катапултирале и биле пренесени во болница. Инаку, нуклеарната постројка во Бушер, како што беше најавено, би требало да почне со работа во сабота.
XS
SM
MD
LG