Достапни линкови

Тројца НАТО војници загинале во Авганистан


Тројца НАТО војници загинале денеска во Авганистан при бомбашки напад. Во соопштението на НАТО не се наведуваат детали за загинувањето на војниците. Од почетокот на годинава, во Авганистан загинале 436 меѓународни војници.
XS
SM
MD
LG