Достапни линкови

Самоубиствен напад во Северна Осетија


Најмалку еден полицаец загинал, а двајца биле повредени во самоубиствен бомбашки напад во Северна Осетија. Инцидентот се случил на еден контролен пункт, во близина на границата со Ингушетија.
XS
SM
MD
LG