Достапни линкови

Временска прогноза- сончево


Времето и денеска без поголеми промени , не очекува топол и сончев ден проследен со мала облачност. Утринската температурата ќе се движи од 13 до 22 степени додека попладне температурата може да достигне максимално до 40-тиот степен. Управата за хирдометеоролошки работи најави дека неделава ќе не очекува сончево и топло време.
XS
SM
MD
LG