Достапни линкови

Четворица аџии загинале при експлозија во Ирак


Четворица ирански аџии и еден аџија од Ирак се убиени денеска кога експлодирал автомобил бомба во близина каде поминувал автобусот со кој се превезувале, соопштуваат ирачките власти. Експлозијата се случила на на автопат северно од Багдад. Аџиите биле на пат да посетат шиитски светилишта во Ирак. При експлозијата биле повредени уште 9 луѓе.
XS
SM
MD
LG