Достапни линкови

Во Грција расте бројот на заразени од западнонилкиот вирус


Во Грција се регистрирани 47 луѓе заразени со западнонилскиот вирус, соопшти денеска Центарот за контрола и превенција од болести.
Од вирусот досега починаа тројца луѓе. Од пациентите седуммина се во тешка сосотјба
XS
SM
MD
LG