Достапни линкови

Авион се распаднал при слетување, 130 патници преживеале


Авион се распадна при слетување на аеродром во Колумбија, но 130 патници ја преживеале несреќата, а загинал само еден патник, соопштиле тамошните власти. Боингот 737 се распаднал на 3 дела при слетувањето на островот Сан Андрес. Авионот при слетувањето го погодила молња. При несреќата се повредни 5 патници.
XS
SM
MD
LG