Достапни линкови

Бензините поевтинуваат, дизелот поскапува


Бензините поевтинуваат за половина денар по литар, а цената на дизел горивата се зголемува за денар по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Од комисијата одлучија за неполн денар да се зголеми и малопродажната цена на мазутот кој сега ќе се продава за 33,480 денари за килограм
XS
SM
MD
LG