Достапни линкови

Русија:пожарите кај Саров ставени под контрола


Пожарите кој беснееа во близина на нуклеарната централа во Русија се ставени под контрола , соопштуваат руските власти. Шефот на министерствот за вонредни ситуации одговорен за регионот Волга изјави дека нема пожари на територијата околу Саров. Од министерството соопштуваат дека пожарите се намалени за 8.000 хектари и дека сега горат 45.800 хектари шума и полиња.
XS
SM
MD
LG