Достапни линкови

САД и Јужна Кореа започнаа нови воени вежби


Десетици илјади американски и јужнокорејски војници денеска започнале нова серија вежби кои ќе траат единаесет дена. Станува збор за компјутерски симулирани воени игри во кои се вклучени 56 илјади јужнокорејски и 30 илјади американски војници. Вежбите, како што е соопштено, се со цел да го покажат заедништвото на двете земји во отстранување на секоја воена закана од Северна Кореа.
XS
SM
MD
LG