Достапни линкови

Претседателот Иванов ќе отвори обука за млади лидери


Претседателот на Македонија Ѓорге Иванов денеска во Охрид ќе го означи почетокот на Обуката за млади лидери, проект во организација на неговиот Кабинет. Покрај шефот на државата, на свеченоста ќе се обрати и амбасадорот на Соединетите Држави во Македонија Филип Рикер. Според организаторите, 40-ина млади учесници во рамки на обуката ќе имаат можност да следат предавања на угледни професори и експерти од повеќе држави.
XS
SM
MD
LG