Достапни линкови

Заеднички воени вежби на Киргистан, Британија и САД


Казакстанските, британските и американските војници од денеска започнуваат со заеднички воени вежби, кои ќе траат десет дена. Казакстанското министерство за одбрана соопшти дека над 1000 војници ќе земат учество во осмите по ред вежби таканаречени „Степски орел“ во околината на градот Алмати. Вежбите се дел од програмата на НАТО „Партнерство за мир“.
XS
SM
MD
LG