Достапни линкови

Нетанјаху во посета на Атина


Израелскиот премиер Бенџамин Нетанјаху денеска ќе ја посети Атина со цел да ги зајакне трговските и безбедносните врски меѓу Израел и Грција. Нетанјаху наводно е во потрага по партнери од Медитеранот, откако ги влоши односите со Турција поради изрелскиот напад на палестинскиот појас Газа и поради нападот на хуманитарен брод кој носеше помош за Газа и во кој загинаа 9 турски државјани.
XS
SM
MD
LG