Достапни линкови

Потрага по убијците на киргистанскиот гувернер


Властите од Киргистан се во потрага по убијците на поранешниот гувернер на покраината Нарин, Тимчтубек Чекиев. Тој беше убиен во саботата вечер во неговиот дом во градот Бишкек. Полицијата соопшти дека напаѓачите го застрелале Чекиев и неговата сопруга. Чекиев беше погоден четири пати и почина во болницата, а неговата сопруга сеуште се бори за живот.
XS
SM
MD
LG