Достапни линкови

8 мртви на трка во пустина во Калифорнија


Осум луѓе загинаа, а 12 се повредени во инцидент во пустина во Калифорнија за време на една трка, кога камион кој учествувал во трката излетал од патот и удрил во публиката. Инцидентот во Мојаве пустината се случил во саботата вечер кратко по почетокот на трката. На неколку илјадната публика и било дозволено да стои во близина на тркачките возила без речиси никакви бареири меѓу нив.
XS
SM
MD
LG