Достапни линкови

Временска прогноза-сончево и топло


Времето денеска ќе биде сончево и многу топло. Попладне ќе има изолирана појава на нестабилна облачност со дожд и грмежи. Температурата ќе се двизи од 36 до 42 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 39 степени.
XS
SM
MD
LG