Достапни линкови

Бан Ки Мун:никогаш не сум видел ваква катастрофа


Генералниот секретар на ОН Бан Ки Mун изјави денеска дека никогаш досега не видел таква катастрофа како што предизвикаа поплавите во Пакистан. Тој ги посети најпогодените области во централниот дел на земјата и ги повика меѓународните донатори да помогнат . Бан Ки Мун изјави дека ова е болен ден за него и дека никогаш нема да ги заборави страдањата кои ги видел денеска
XS
SM
MD
LG