Достапни линкови

Петреус:апсењето на Бин Ладен -главен приоритет


Командантот на американската војска во Авганистан, Дејвид Петреус изјави денеска дека апсењето или убиството на Бин Ладен и натаму е главен приоритет на американските воени сили. Петреус изјави дека апсењето на Бин Ладен е важна задача за сите они кои се борат против тероризамот. Тој оцени дека најверојатно терористот број еден се крие во планините во Пакистан.
XS
SM
MD
LG