Достапни линкови

Сеул:Северна Кореја да се сврти кон мир и обединување


Претседателот на Јужна Кореја Ли Миунг Бак денеска ја повика Северна Кореја да престане со воените провокации и да направи храбар пресврт на односите, да се сврти кон мир и кон обединување на двете Кореи. Претседателот Бак изјавата ја даде на одбележувањето на ослободувањето на Корејскиот полуостров од Јапонско владеење на крајот на Втората светска војна.
XS
SM
MD
LG