Достапни линкови

Сутјагин:не „шпионирав„ за Запад


Рускиот нуклеарен научник кој беше дел од групата на размена на шпиони меѓу Русија и САД за Радио Слободна Европа изјави дека никогаш не шпионирал за Западот. Игор Сутјагин специјалист за контрола на нуклеарно оружје вели дека властите го притискале да потпише документ во кој ќе ја признае својата вина. Властите му рекле дека сфатиле дека направиле грешка во судењето и затоа бараат начин како да го ослободат. На крајот тој потпишал и беше дел од групата на замена на шпионите.
XS
SM
MD
LG