Достапни линкови

Во Турција запленети 73 килограми хашиш


Турските служби за безбедност синоќа запленија големо количество хашиш, јавија турските медиуми. Во две операции во јужната провинција Хатај се запленети околу 73 килограми хашиш. Приведени се двајца луѓе, кои се осомничени за шверц на наркотици.

XS
SM
MD
LG