Достапни линкови

Осум загинати во трка со камиони во Калифорнија


Осум луѓе загинаа а 12 се повредени за време на трка со камиони на југот на Калифорнија, соопштуваат локалните власти. За време на трката „Калифорнија 200“ едно од возилата кое учествувало на трката излетало и ги погодило присустните кои ја следеле трката.
XS
SM
MD
LG