Достапни линкови

Убиени двајца екстремисти во Либан


Агенти на либанската разузнавачка служба убиле двајца припадници на екстремистичката група Фатах ислам, соопштил висок офицер во либанската армија. Изворот соопштил дека постои голема можност да е убиен лидерот на групата , за која се смета дека е инспирирана од Ал Каеда. Фатах ислам е екстремистичка организација составен од луѓе од различни националности, со која во 2007-та либиските власти беа 3 месеци во конфликт.
XS
SM
MD
LG