Достапни линкови

Вооружен напад во Бафало, 4 загинати


Најмалку 4 луѓе загинале, а 4 се повредени при вооружен напад пред ресторан во центарот на Бафало во американската сојузна држава Њујорк, соопштува тамошната полиција. Жртвите излегувале од забава кога кон нив било стрелано. Полицијата истржаува дали на нападот му претходела расправија за време на забавата.
XS
SM
MD
LG