Достапни линкови

Белучистан:10 луѓе застрелани во автобус


Вооружени мажи нападнале автобус и застрелале 10 луѓе во Пакистан, соопштуваат тамошните власти. Нападот се случил на 75 километри од Кета главниот град на провинцијата Белучистан. Вооружената група од 35 мажи го нападнале автобусот , соопштува шефот на локалната полиција. Автобусот патувал од Лахоре до Кета. Засега никој не ја презел одговорноста за нападот.
XS
SM
MD
LG