Достапни линкови

НАТО: засилени акции против талибанците


НАТО соопшти дека американските и авганистанските сили ги зголемија нивните операции против талибанците и оти притоа успеале да заробат неколкумина клучни претставници кои биле поврзани со Ал Каеда. Во меѓувреме, во напад на талибанците на југот на земјата загинал еден странски војник, но НАТО не го соопшти неговиот идентитет.

XS
SM
MD
LG