Достапни линкови

Бан Ки Мун утре во Пакистан


Пакистанското министерство за надворешни работи соопшти дека генералниот секретар на Обединетите Нации, Бан Ки Мун утре ќе допатува во посета на Пакистан. Тој ќе ги посети поплавените подрачја во земјата, а во недела ќе разговара со пакистанските власти за помошта што му е потребна на Пакистан.
XS
SM
MD
LG