Достапни линкови

Отворена гајба со 100 години замрзнато виски


Денеска во Кантербери музејот на Нов Зеланд беше отворена гајбата со единаесет шишиња шкотско виски која пред четири години беше откриена во мразот на Антарктикот. Вискито кое 100 години било замрзанто му припаѓало на познатиот истражувач Ернест Шеклтон. Вискито нема да биде испиено, туку примероци ќе бидат испитани за да се види дали може да се обнови оригиналниот рецепт за негово повторно производство.
XS
SM
MD
LG