Достапни линкови

Дожд во Москва


За прв пат по неколку недели денеска во Москва заврна силен дожд кој донесе извесно олеснување од рекордните горештини кои предизвикаа шумски пожари во Русија. Сепак, како што јавуваат агенциите, и натаму продолжуваат напорите оганот да не се приближи до главниот нуклеарен истражувачки центар во Саров, во регионот Нижни Новогород. Претседателот Дмитри Медведев изјави дека имало извесен напредок во битката со стихијата која досега однесе 50 човечки животи.
XS
SM
MD
LG