Достапни линкови

Продолжуваат напорите за гаснење на пожарите во Русија


Руските власти продолжуваат со напорите за гаснење на пожарите кои ја зафатија земјата поради топлотниот бран. Претседателот Димитриј Медведев изјави дека ¼ од житните поседи биле уништени од огновите. До сега повеќе од педесет лица загинаа во огнените стихии.
XS
SM
MD
LG