Достапни линкови

Еулекс доби нов шеф за судство


Италијанскиот јавен обвинител и експерт за борба против корупцијата Силвио Бонфигли е именуван за нов шеф на мисијата Еулекс за судство, соопштуваат денеска од мисијата. Новиот шеф досега бил на високи функции во Италија, во Советот на Европа, во ОБСЕ и други организации. Тој минатата есен учестуваше на изработка на проектот на Европската Комисија за подршка за борбата провив корупцијата во Косово.
XS
SM
MD
LG