Достапни линкови

Турција:низ саботираниот нафтовод повторно тече нафта


Денеска е обновена испораката на сурова нафта во нафтоводот Киркук-Џејхан,откако вчера беше изгаснат пожарот по експозијата на нафтоводот, соопштија западните агенции. Одговорноста за нападот ја презедоа од Курдската работничка партија. При експлозијата загинаа двајца луѓе а еден беше повреден. Од ПКК соопштија дека двете лица загинале во сообраќајна несреќа, а не како резултат на експлозијата.
XS
SM
MD
LG