Достапни линкови

Република Српска:рации во потрага по вахабисти


Властите во Република Српска велат дека полицијата денеска извршила претрес во куќите во потрага по осомничени вахабисти, оружје и екплозив. Од министерството за внатрешни работи на Република Српска изјавуваат дека се пребарувало на 6 локации во регионот а биле испрашувани и неколку луѓе. Локалните медиуми соопштуваат дека 5 луѓе се уапсени. Во јуни беше убиен босански полициски офицер, постои сомневање дека нападот е извршен од радикални вахабисти.
XS
SM
MD
LG