Достапни линкови

Израелскиот Претседател Перез во посета на Романија


Израелскиот Претседател Шимон Перез пристигна во Романија каде ќе присуствува на комеморација на 6 - те израелски војници кои загинаа во хеликоптерска несреќа за време на вежба минатиот месец. Перез беше пречекан од Претседателот Трајан Басеску а ке се сретне и со премиерот на Романија Емил Бок.
XS
SM
MD
LG