Достапни линкови

Грција во 2011 се враќа на меѓународните пазари?


Грција следната година ќе се врати на меѓународните пазари, изјави грчкиот премиер Јоргос Папандреу во интервју за весникот „Крисчн сајнс монитор“.
Според Папандреу, економската криза во Грција укажува на една поширока криза во Европа.
Владата, како што изјави Папандреу, има за цел да спроведе реформи во целиот систем на управувањето на Грција, да го ограничи државниот сектор, да се справи со корупцијата и да го реформира образованието.
XS
SM
MD
LG