Достапни линкови

Под контрола пожарот на нафтоводот Киркук - Џејхан


Пожарот кој избувна по експлозијата на нафтоводот Киркук - Џејхан во Турција , е совладан, соопштуваат тамошните власти. При екплозијата која се случи вчера загинаа двајца луѓе а еден е повреден. Турските власти се сомневаат дека зад експлозијата стојат Курдските бунтовници. Курдската работничка партија не ја презеде одговорноста за саботажата, која предизвика прекин на дотокот на нафта од Ирак.XS
SM
MD
LG