Достапни линкови

Во пожар во Дубаи загинале 10 луѓе


Најмалку 10 луѓе загинаa во пожарите кои рано утрово зафатиле една фабрика за парфеми во индустриската област во Дубаи. Од полицијата соопштиле дека загинатите најверојатно се илегални работници. Во индустриската зона Ал Куз се наоѓаат големи фабрики и трговски центри, а таму живеат и странски работници, најмногу од нив од јужна Азија
XS
SM
MD
LG