Достапни линкови

8-мина ирачки војници загинале од екплозија на бомба


8-мина ирачки војници загинале, а 4-ца биле повредени од експлозија на бомба во провинцијата Дијала, соопшти полицијата. Претходно имало престрелка со напаѓачот на еден контролен пункт, по што тој детонирал бомба.
XS
SM
MD
LG