Достапни линкови

Преполовени површините на кои беснеат пожари во Русија


Руската влада соопшти дека пожарникарите ги преполовиле областите во кои беснеат пожари во централна Русија, но оти сеуште стотици пожари се надвор од контрола. Руските медиуми искажаа серија критики до властите за несоодветно справување со пожарите.
XS
SM
MD
LG