Достапни линкови

Перез во посета на Бугарија и на Романија


Израелскиот претседател Шимон Перез денеска ќе ја посети Бугарија, каде што ќе разговара со претседателот Георги Прванов и со премиерот Бојко Борисов. Потоа, Перез ќе замине за Романија, каде што покрај средбите со романскиот државен врв, ќе присуствува и на комеморацијата за 6-мината израелски војници и еден романец, кои загинаа при уривање на хеликоптер за време на вежбата во минатиот месец.

XS
SM
MD
LG