Достапни линкови

Градоначалникот на Москва критикуван за отсуството


Извор од руската администрација го критикувал градоначалникот на Москва Јуриј Лужков затоа што бил отсутен во време кога земјата но и главнииот град се соочуваат со пожари, јавуваат руските новински агенции. Отсуството на градоначалникот придонесе некои одлуки да не се донесат навреме. Но изворот рекол дека е добор што сепак Лужков се вратил од одмор и ги презел своите одговорности.
XS
SM
MD
LG