Достапни линкови

Критикувано „економско државјанство“ на Црна Гора


Германската христијанско –социјалната унија од владеачката коалиција на канцеларката Ангела Меркел ја критикуваше денеска одлуката на владата на Црна Гора да воведат „економско државјанство“. Од партијата оцениле дека таквиот чекор е отворена провокација до ЕУ и нејзините политики за интеграцијата на Западен Балкан. Одлуката на Владата на Црна Гора предвидува секој странски бизнисмен што ќе инвестира најмалаку 500 илјади евра во земјата, да добие државјанство.
XS
SM
MD
LG