Достапни линкови

ОН даваат помош за да преживеат луѓето во Пакистан


Од Обединетите нации денеска соопштија дека врвен приоритет ќе им биде помагањето на луѓето во Пакистан погодени од поплавите. Помошта ќе оди за тие кои имаат потреба од директна хуманитарна помош за да преживеат, соопштува портпаролката на ОН. Од организацијата велат дека обемот на катастрофата е поголем до кризата по цунамито во Азија во 2004-та и земјотресот во Хаити кој се случи на почетокот на годинава
XS
SM
MD
LG