Достапни линкови

Јужна Кореја „ќе реагира одлучно“ на севернокорејските провокации


Јужна Кореја денеска соопшти дека „ќе реагира одлучно“ на идните провокации, откако Северна Кореја пукаше од артилериско оружје кон спорната морска граница меѓу двете земји во Жолтото Море. Јужнокорејските власти велат дека 10 од 130 истрелнаи ракети паднале на јужнокорејска територија.
XS
SM
MD
LG